Майбутнє без озоноруйнуючих речовин: як ми можемо допомогти?
Щороку 16 вересня світ відзначає Міжнародний день охорони озонового шару, який був проголошений ООН на честь підписання Монреальського протоколу. Цей документ підписаний у 1987 році, та став одним із найбільш успішних міжнародних екологічних угод, завдяки якому вдалося зменшити виробництво та використання озоноруйнуючих речовин. Завдяки спільним зусиллям країн, стан озонового шару поступово покращується.
Озоновий шар, розташований у стратосфері, відіграє важливу роль у підтримці життя на планеті. Його руйнування може призвести до серйозних наслідків, зокрема збільшення випадків онкологічних хвороб та негативний вплив на екосистеми, скорочення морського біорізноманіття, забруднення повітря тощо.
Для збереження озонового шару кожен із нас може зробити кілька важливих кроків:
- Використання екологічних продуктів: обирайте продукти, що не містять озоноруйнуючих речовин, таких як хлорфторвуглеці (CFC) та гідрохлорфторвуглеці (HCFC), які раніше використовувалися в аерозолях, холодильниках та кондиціонерах.
- Правильна утилізація старої техніки: старі холодильники, кондиціонери або іншу техніку необхідно правильно утилізувати без шкоди для озонового шару.
- Підтримка екологічної політики: підтримуйте та поширюйте інформацію, спрямовану на захист озонового шару, зокрема, Монреальський протокол.
- Енергозбереження: використання енергоефективної техніки та зменшення споживання електроенергії допомагає знижувати загальну кількість шкідливих викидів, зокрема озоноруйнуючих газів.
- Менше використовуйте пластик: одноразові трубочки, пакети, стаканчики, пляшки тощо негативно впливають на стан навколишнього природного середовища.
«Завдяки усвідомленим діям кожної людини можна сприяти збереженню озоносфери та захисту планети. Інформуйте інших про важливість збереження озонового шару та вплив озоноруйнуючих речовин. Чим більше людей буде обізнане про цю проблему, тим ефективніше буде її вирішення» – зазначає т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації Оксана Війтик.
Залишити відгук
Хочете приєднатися до обговорення?Не соромтеся!