Риба йде на нерест
Протягом квітня-червня проводитися операція «Нерест – 2017».
Нерест – особливий та надзвичайно важливий період у житті мешканців водойм, коли відбувається їх розмноження. В цей час, як ніколи рибі потрібен спокій і затишок.
На нерест риби впливають чимало чинників, одним з основних чинників є температура води. Для кожного виду риби діапазон температур свій. Якщо температура несприятлива – вода дуже тепла або, навпаки, занадто холодна, – нерест може взагалі не розпочатися або пройти частково.
Нерестовий період триватиме в залежності від басейну річки, до якого належить водойма:
– з 1 квітня до 20 травня – в басейні річок Західний Буг, Сян та Стир;
– з 1квітня до 10 червня – в басейні ріки Дністер та на всіх водосховищах і технічних водоймах;
– з 1 квітня до 30 червня – в придаткових системах водойм (протоки, гирла, стариці, меліоративні канали, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені).
Любительське рибальство дозволено в нерестовий період однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега у чітко визначених ділянках водойм області.
Окрім цього, на рибогосподарських водних об’єктах та у прибережних захисних смугах забороняється проводити днопоглиблювальні, вибухові, бурові роботи, видобуток гравію та піщано-гравійної суміші, трелювання лісу, а також пересування будь-яких плавзасобів, окрім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів та у випадку надзвичайної потреби.
Водночас повідомляємо, що порушення правил рибальства тягне за собою притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Крім того, природоохоронним законодавством передбачено нарахування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування риби.
Для охорони та підвищення рибопродуктивності природних водойм Львівщини департамент екології та природних ресурсів ЛОДА звертається до кожного, свідомо прийняти участь у збереженні рибних запасів в нерестовий період. Своєчасно повідомляти про варварське знищення водних біоресурсів із застосуванням заборонених знарядь лову, бо браконьєрський вилов нерестуючої риби сітними знаряддями лову, електрострумом, вибухівкою знищує не тільки плідників і молодь, а й підриває кормову базу водойми.
Залишити відгук
Хочете приєднатися до обговорення?Не соромтеся!