відбулася зустріч директора департаменту Руслана Гречаника з представниками благодійного фонду «Чотири лапи»

Сьогодні, 4 липня в приміщенні департаменту екології та природних ресурсів відбулася зустріч дирекції департаменту з представниками благодійного фонду «Чотири лапи» стосовно проекту створення Ведмежого притулку в селі Домажир поблизу Львова, а саме: з керівником проекту Ігором Николиним, директором програм міжнародного фонду «Чотири лапи» Мартіном Хойсіком, директором центру компетенції ведмедів фонду Карстеном Хертвіком та асистентом Магдаленою Шерк-Треттін.

За словами керівника проекту в Україні Ігора Николина, в Україні чимало тварин утримують в незадовільних умовах при ресторанах, придорожніх готелях, цирках задля розваги, а також використовують у мисливських центрах.  Під час зустрічі зазначалося про необхідність прийняття проекту  Закону України 6598 від 21.06.17  про захист тварин від жорстокого поводження. Метою прийняття даного Закону є імплементація положень міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони фауни та флори. Прийняття законопроекту  буде сприяти приведенню українського законодавства у відповідність до міжнародних договорів з охорони фауни, флори, посиленню боротьби з жорстоким поводженням з тваринами та браконьєрством.

Учасники зустрічі обговорили проблемні питання та орієнтовні терміни відкриття ведмежого притулку для відвідувачів, які зможуть  поспостерігати за життям ведмедів в природному середовищі. У фонді «Чотири лапи» сподіваються, що цей проект приверне увагу не лише українських відвідувачів, але й закордонних туристів.

Оскільки територія притулку площею 20 га розташована в межах Біосферного резервату «Розточчя»  Ведмежий притулок стане однією з головних туристичних візитівок регіону.

.