Rove-Love

Image result for B(L)ike Roztocze together in spite of borders

На Львівщині розпочато реалізацію проекту «B(L)ike Roztocze together in spite of borders» РовеЛове Розточчя – разом попри кордони»)

У рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 розпочато реалізацію проекту "РовеЛове Розточчя – разом попри кордони". Реалізація проекту триватиме 24 місяці.  

Проект спільно реалізовуватимуть 6 партнерів з Львівщини та Люблінського воєводства: гміна Zamosc, Асоціація Єврорегіон "Карпати - Україна", Маршалківське управління Люблінського воєводства, Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації, Яворівський національний природний парк та Розточанський парк народовий.

Загальною метою проекту є популяризація та збереження природної спадщини завдяки діяльності, спрямованої на розвиток туристичної інфраструктури, створення туристичних продуктів, що сприяє зміцненню партнерських зв'язків, поліпшенню іміджу та привабливості польського і українського Розточчя.

Очікувані зміни в поточній ситуації, внаслідок реалізації проекту, полягають у поліпшенні технічного стану туристичної інфраструктури, зменшенні деградації навколишнього середовища, просторовому впорядкуванню територій, що прилягають до велосипедних доріжок (включаючи супутню інфраструктуру) та збільшенні туристичної привабливості територій, охоплених проектом.

У рамках проекту передбачено створення нових велосипедних маршрутів на Розточчі на території України та Польщі, маркування веломаршрутів, облаштування пунктів обслуговування туристів, проведення тренінгів для працівників природоохоронних установ та промоція екотуризму, в тому числі видання матеріалів про природні та культурні цінності Розточчя.

Важливим фактором є те, що веломаршрути пролягатимуть через територію біосферного резервату “Розточчя”, який рішенням МАБ ЮНЕСКО включено до всесвітньої мережі біосферних резерватів.

У рамках проекту планується будівництво центру геотуризму в Ліпську та еколого-просвітницького центру в Яворівському НПП, які будуть місцями промоції регіону Розточчя, формування позитивного ставлення до природи, а також центрами зустрічей представників з польської та української прикордонних територій, налагодження співробітництва у прикордонній зоні, організації екологічних фестивалів, турів, спортивних змагань, пленерів тощо.

Загальний бюджет проекту для усіх партнерів складає 2,011 млн євро.

Реалізація такого проекту сприятиме налагодженню тісної і плідної співпраці між Україною та Республікою Польща у галузі велотуризму, популяризації здорового способу життя та збереження культурної та природньої спадщини.

 

З метою підвищення транскордонного співробітництва, департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА проводить консультації з громадськістю щодо реалізації проектів в  рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.

РОБОЧА ЗУСТРІЧ ЩОДО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТНИХ ІДЕЙ В РАМКАХ ПРОГРАМИ СЕКТОРАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

 4 грудня, в Департаменті екології та природних ресурсів ЛОДА відбулась робоча зустріч щодо підготовки та подачі проектних ідей, спрямованих на збереження довкілля у рамках Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України з громадським та професійним середовищем області.

Під час засідання т.в.о. начальника управління охорони природних ресурсів та моніторингу Ольга Колодій ознайомила присутніх про можливість підготовки проектів та залучення коштів ЄС у рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України на реалізацію проектів, спрямованих на розвиток потенціалу природоохоронних територій та поліпшення екологічної інфраструктури сільських територій (водопостачання, каналізація та переробка твердих побутових відходів тощо).

Під час зустріч також презентовано проект «Ровелове – разом попри кордони», який фінансується програмою транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 у рамках Європейського інструменту сусідства.

Департамент екології та природних ресурсів облдержадмінстрації підтримує ініціативи створення проектів, реалізація яких сприятиме збереженню природної та культурної спадщини області.

 

Департамент екології залучив в область майже 9 млн євро іноземних інвестицій

За словами директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслана Гречаника, на Львівщині триває активна робота із залучення в галузь коштів міжнародної технічної допомоги.

Відтак, за сприяння департаменту в екологію області залучили понад 8,7 млн євро коштів іноземних інститутцій. Зокрема, у 2018 році за кілька кілометрів від Львова, на Яворівщині, відкрили унікальний притулок для бурих ведмедів «Домажир», вартістю 1,5 млн євро. Також сюди відносяться кошти «Зелених інвестицій» або «Кіотські кошти» в сумі 29,9 млн. грн.

Окрім того, реалізують 4 проекти Програми Польща-Білорусь-Україна 2014-2020, на загальну суму 6,2 млн євро, в одному з них «РовеЛове Розточчя – разом попри кордони» Департамент є партнером та реалізовує ряд навчально-промоційних заходів.

 

«Департаментом спільно з 5-ма партнерами реалізовується Проект «RoweLove Розточчя – разом попри кордони» за кошти Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 у межах Європейського інструменту сусідства.Загальна вартість проекту 2,01 млн. євро, у тому числі 574,9 тис. євро для України», - зазначив Руслан Гречаник.

За ці кошти планують здійснити: будівництво та обладнання еколого просвітницького візит-центру на території Яворівського НПП, ознакування 110 км центрального веломаршруту Розточчя та будівництво 14 пунктів обслуговування велосипедистів, підготовка кадрів для надання якісних туристичних послуг в умовах бережного ставлення до природи регіону Розточчя – цикл велотурів, екопікнік, воркоши, виставки, розробка та видання туристичних друкованих та цифрових матеріалів, що описують природні та культурні цінності Розточчя.

«RoweLove Розточчя – разом попри кордони» сприятиме популяризації регіону Розточчя, Яворівського НПП та біосферного резервату «Розточчя» в цілому, збільшенню туристичного потоку та розширення туристичних можливостей, популяризації велотуризму, розвитку сільської інфраструктури, популяризації екомислення, впровадження освітніх проектів та позитивне ставлення до природи серед людей різного віку.

 

Image result for B(L)ike Roztocze together in spite of borders

 

 

 

 

 

 

Унікальний куточок Львівщини - Розточчя

Край Розточчя - мальовничий та водночас унікальний куточок Львівщини, якийвирізняється серед височин Західної України широким спектром природних і культурних атракцій.

Розточчя простягається від Львова в північно-західному напрямку на 60 км до західного кордону і територією Польщі ще 120 км. Це своєрідний зелений міст між двома державами, що з’єднує Західну Україну і Східну Польщу.

Природничу специфіку української частини височини складають: розміщення на Головному Європейському вододілі, контрастність і різноманітність структурно-денудаційного рельєфу, значна потужність неогенових піщано-вапнякових відкладів та специфічне поєднання лісової, лучно-болотної, водної і лучно-степової рослинності, а також наявність рідкісних представників флори і фауни характерних для Полісся, Поділля і Карпат.

Унікальність природи регіону зумовила високий ступінь його заповідності (26%) та широкий спектр заповідних категорій: пам’ятки природи, заповідні урочища, заказники, регіональні ландшафтні парки, національний природний парк та природний заповідник.

Розточанський край переважно вкритий лісами та порізаний ярами й долинами струмків і рік. Тут є чудові панорамні ландшафти, якими можна милуватися безкінечно.

Одночасно Українське Розточчя добре репрезентує риси етнічного пограниччя між поляками і українцями. Баготонаціональна історико-культурна спадщина регіону представлена унікальними архітектурно-урбаністичними комплексними, сакральними об’єктами, замками і палацами, кладовищами та окремими пам’ятками визначних історичних подій. У межах регіону статус культурної спадщини ЮНЕСКО має архітектурний комплекс центральної частини міста Львова, під охороною держави перебувають комплекс історико-архітектурного заповідника у місті Жовкві та близько 2,3 тисячі історико-культурних об’єктів в регіоні.

Багатство природничої та історико-культурної спадщини Українського Розточчя є вагомою підставою для впровадження заходів з її збереження, охорони та використання в освітній та туристичній діяльності.

 

Image result for B(L)ike Roztocze together in spite of borders

Рекреаційний потенціал в контексті перспектив розвитку  Розточанського краю

Природні й історико-культурні пам’ятки Українського Розточчя є важливими туристичними атракціями. Регіон відомий у турустичній сфері широким спектром пропозицій оздоровчого, пізнавально-природничого, культурологічного, кваліфікованого та релігійного змісту. З’явились позитивні тенденції щодо розвитку у регіоні екотуризму та сільського туризму.

Безперечною цінністю Розточчя є туристичні маршрути для пішого мандрування і проїзду велосипедами та для прогулянок верхи на конях. У будь-яку пору тут є можливість для відпочинку та отримання позитивних вражень. Важко злічити сотні кілометрів тутешніх туристичних шляхів!

Найбільш популярними місцями краєзнавчих маршрутів є місто Жовква, Крехівський монастир, Страдчанська гора з печерою, Потелич, а також природно-заповідні території Українського Розточчя. Розроблені й ознаковані велосипедні маршрути від Брюхович до Крехівського монастиря та Жовкви. Центрами паломницького туризму є Крехівський монастир (відпусти у травні) та Страдчанський комплекс (відпуст у серпні), які збирають десятки тисяч віруючих. Значну активність у створенні та інформаційно-освітньому забезпеченні екоосвітніх маршрутів демонструє Яворівський НПП. Низка його екоосвітніх маршрутів базується на використанні об’єктів неживої (скелі, озера) та живої (рідкісні рослини, унікальні природні комплекси) природи. У пункти огляду входять також меморіальні місця (поховання часів ІІ-ї світової війни та знищені села під час створення полігону).

В останні роки спільно з польською стороною в рамках міжнародних проектів розроблено пропозиції щодо мережі транскордонних маршрутів (піших і велосипедних). Вони охоплюють ряд пунктів на польському  та Українському Розточчі. Ці маршрути зорієнтовані на ознайомлення і відвідування найбільш атракційних природничих та історико-культурних об’єктів.

Довідково:

У рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 розпочато реалізацію проекту "РовеЛове Розточчя – разом попри кордони". Реалізація проекту триватиме 24 місяці.

Проект спільно реалізовуватимуть 6 партнерів з Львівщини та Люблінського воєводства: гміна Zamosc, Асоціація Єврорегіон "Карпати - Україна", Маршалківське управління Люблінського воєводства, Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації, Яворівський національний природний парк та Розточанський природний парк.

Загальною метою проекту є популяризація та збереження природної спадщини завдяки діяльності, спрямованої на розвиток туристичної інфраструктури, створення туристичних продуктів, що сприяє зміцненню партнерських зв'язків, поліпшенню іміджу та привабливості польського і українського Розточчя.

Очікувані зміни в поточній ситуації, внаслідок реалізації проекту, полягають у поліпшенні технічного стану туристичної інфраструктури, зменшенні деградації навколишнього середовища, просторовому впорядкуванню територій, що прилягають до велосипедних доріжок (включаючи супутню інфраструктуру) та збільшенні туристичної привабливості територій, охоплених проектом.

У рамках проекту передбачено створення нових велосипедних маршрутів на Розточчі на території України та Польщі, маркування веломаршрутів, облаштування пунктів обслуговування туристів, проведення тренінгів для працівників природоохоронних установ та промоція екотуризму, в тому числі видання матеріалів про природні та культурні цінності Розточчя.

Важливим фактором є те, що веломаршрути пролягатимуть через територію біосферного резервату “Розточчя”, який рішенням МАБ ЮНЕСКО включено до всесвітньої мережі біосферних резерватів.

У рамках проекту планується будівництво центру геотуризму в Ліпську та еколого-просвітницького центру в Яворівському НПП, які будуть місцями промоції регіону Розточчя, формування позитивного ставлення до природи, а також центрами зустрічей представників з польської та української прикордонних територій, налагодження співробітництва у прикордонній зоні, організації екологічних фестивалів, турів, спортивних змагань, пленерів тощо.

Загальний бюджет проекту для усіх партнерів складає 2,011 млн євро.

Реалізація такого проекту сприятиме налагодженню тісної і плідної співпраці між Україною та Республікою Польща у галузі велотуризму, популяризації здорового способу життя та збереження культурної та природньої спадщини.

 

 

Коментарі (0)

Залишити коментар

Ви коментуєте як Гість.