Природоохонці НПП “Північне Поділля” провели сезонне обстеження рослинного біорізноманіття

У понеділок, 8 квітня, природоохонці Національного природного парку «Північне Поділля» здійснили сезонне обстеження рослинного біорізноманіття в ботанічному заказнику «Гора Макітра», що розташований в межах Бродівського району.

Під час обстеження були виявлені такі рослини як сонцецвіт звичайний або сонянка (Helianthemum), фіалка ліосова(Viola reichenbachiana), сон трава або простріл (Pulsatilla patens)та інші.

Фіалка ліосова (Viola reichenbachiana) - красива багаторічна рослина  починає цвісти в квітні-травні, а також може повторно увійти в період цвітіння в кінці літа. Лісову сенополію відрізняють блакитні, темно-фіолетові, лілові, сині квіти з вкрапленнями жовтого.

Сон-трава (Pulsatilla patens) — одна з найпопулярніших ранньовесняних лісових рослин. За старовинною легендою цю травичку так назвав мисливець, який підглянув, як ведмідь викопав із землі корінь рослини, з’їв його і відразу заснув. З тих пір люди використовують її заспокійливу і снодійну дію.

Сонцецвіт звичайний(Helianthemum) - це  невибаглива багаторічна рослина. Її листя зелене, вузьколанцетне. Квіти сонцецвіта п’ятипелюсткові, невеликі – до 2 см у діаметрі. Для цієї рослини неодмінно слід вибирати сонячні ділянки, а от щодо родючого ґрунту, то він необов’язковий – вона чудово росте і на бідних ґрунтах.

 

Водночас зазначаємо, що заказник було створено 1931 року з метою збереження ділянки лучного степу північно-подільського типу і місце зростання рослин, які занесенні до Червоної книги Украхни та підлягають охороні на міжнародному та регіональному рівні.