Небезпека поруч: борщівник Сосновського у активній фазі цвітіння!

24 червня 2016
Небезпека поруч: борщівник Сосновського у активній фазі цвітіння!

Департамент екології та природних ресурсів попереджає!
Борщівник Сосновського багаторічна отруйна рослина, яка у кінці червня-початку липня знаходиться у активній фазі цвітіння, яка може тривати і 30-40 днів. Стебла, листя і квіти борщівника містять фуранокумарини. Ці речовини різко підвищують чутливість людського організму до ультрафіолетового випромінювання. Тобто досить торкнутися до рослини чи забризкати шкіру її соком, а потім уражене місце виставити на сонце — і опік вам гарантований. Реакція в результаті опіку починається не відразу, а через кілька годин. Найсильніші опіки борщівник спричиняє при контакті з вологою шкірою в сонячні дні.


Департаментом екології проведено моніторинг поширення інвазійного виду в межах області. Згідно інформації поданої райдержадміністраціями, площі поширення борщівника Сосновського порівняно із попереднім роком зменшилися на 269,1914 га, зокрема із 1132,712 га у 2015 р. до 863,5206 га станом на 15.06.2016 р.

 

Найбільше територій, де проріс у 2016 році борщівник є Старосамбірський та Дрогобицький райони, площі проростання якого займають більше 100 га. У Городоцькому та Буському районах площі поширення борщівника становлять менше 2 га. Найкращі результати боротьби із борщівником Сосновського спостерігаються у межах Бродівського, Буського, Городоцького, Турківського та Яворівського районів, службами району проведено роботу із знешкодження рослини на всіх площах, де зафіксовано її проростання. Скошування ручним або механічним способом – один із найпоширеніших заходів боротьби із борщівником Сосновського у згадуваних районах, адже він не потребує великих фінансових затрат. Проте, скошування лише призупиняє його поширення і не знищує рослину повністю, а насіння дозріває навіть тоді, коли стебло зрізане. У Мостиському, Сколівському та Кам’янка-Бузькому районах проведено роботи лише на 5,45%, 13,31 % і 15,22 % території від загальної площі поширення відповідно. Варто зазначити, що у межах Жидачівського (17,3 га) та Дрогобицького (0,03 га) районів на площах, де раніше ріс борщівник вирощують зернові та бобові культури, тим самим не даючи можливості йому прорости знову.

 

Загалом в межах області роботи щодо боротьби із борщівником Сосновського проведено на площі 556,67 га.

Коментарі (0)

Залишити коментар

Ви коментуєте як Гість.