НЕ СПАЛЮВАТИ – ЗАПОБІГАТИ УТВОРЕННЮ ВІДХОДІВ, ПОВТОРНО ВИКОРИСТОВУВАТИ, ПЕРЕРОБЛЯТИ!

Спалювання відходів призводить до викидів токсичних речовин (діоксинів, фуранів, важких металів), які не контролюються жодною державною установою в Україні. Токсичні речовини забруднюють довкілля, потрапляючи в організм, можуть викликати захворювання органів дихання, серцево–судинної системи, утворення ракових пухлин.

Представництво Європейського Союзу в Україні на початку липня цього року заявило, що політика в галузі переробки відходів вУкраїні повинна відповідати ієрархії відходів ЄС та зосереджуватись на запобіганні та повторному використанні відходів12.

Важливо запроваджувати сортування та подальшу переробку таких відходівяк склопапірпластикметалОрганічні відходи слідзбирати окремо та компостувати. Адже, належне поводження з відходами – це безпечне та чисте довкілля, економія коштів та збереження природних ресурсів. Більше читайте тут3.

Україні варто врахувати найкращі європейські практики – запобігати утворенню відходів, повторно їх використовувати та переробляти.

Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ) висловлює щиру подяку нашій партнерській і дружній до довкілля організації – Європейському екологічному бюро (ЕЕВ)4 за підготовку роликів з актуальних для України проблем у сфері управління відходами.

ЕЕВ створене у 1974 році та об’єднує фахівців у сфері охорони довкілля з понад 140 провідних організацій та більш як 30 країн Європи. ЕЕВ бере активну участь у підготовці, наданні пропозицій до директив, рішень, що приймаються Європейською Комісією.

Ролики можна переглянути тут:

Спалювання відходів – знищення ресурсів. Використовуй ресурси розумно!

https://www.facebook.com/EuropeanEnvironmentalBureau/videos/1791640854225291/

Порожні смітники – це реальність, яку кожен може створити навколо себе. Не купуй зайвого, не викидай те, що можна використовувати знову і знову!

https://www.facebook.com/EuropeanEnvironmentalBureau/videos/1788619291194114/

 

Детальніше за посиланням: http://epl.org.ua/announces/ne-spalyuvaty-zapobigaty-utvorennyu-vidhodiv-povtorno-vykorystovuvaty-pereroblyaty/